Japa mala pukaný Křišťál s guru korálkem a střapcem

→ Japa mala náhrdelník Křišťál - harmonie, trpělivost, Hematit ve zlaté barvě - ochrana, rovnováha

→ Japa mala je dárkově zabalena ve lněném sáčku a tak si ji můžete s sebou vzít na cesty nebo na vaši lekci jógy, dárkové balení obsahuje i informační kartičky o daných minerálech

→ je tradiční pomůcka k počítání opakujících se manter při meditaci či k dýchání během meditace 

Skladem
Kód: 12032
Značka: VEPEZ
1 490 Kč
Kategorie: JAPA MALA
Barva: Bílá, Zlatá
Materiál: Hematit, Křišťál
Velikost korálků: 6mm
Znamení: Beran, Blíženec, Kozoroh, Lev, Štír, Váhy, Vodnář

JAPA MALA S PUKANÝM KŘIŠŤÁLEM, HEMATITEM, GURU KORÁLKEM A STŘAPCEM

KŘIŠŤÁL: harmonie, trpělivost

Křišťál je univerzálním kamenem. Výrazně zesiluje energii a uvádí ji do harmonie. Působí příznivě na všechny neduhy, posiluje trpělivost a moudrost. Projasňuje mysl a povzbuzuje psychiku, pomáhá dosáhnout sebezdokonalení. Je vhodným doplňkem k meditacím. Vzhledem k jeho všestranným účinkům se také využívá k zesílení účinku ostatních kamenů.

HEMATIT: ochrana, rovnováha

Hematit je velmi účinný ochranný kámen, který zabraňuje negativním energiím vstoupit do vaší aury. Tím uvádí do rovnováhy tělo, mysl i ducha jin a jang energii nebo-li měsíc a Slunce. Zvyšuje sebevědomí, spolehlivost, důvěryhodnost, soustředění, zlepšuje paměť a rozvíjí osobnost. Ženám pomáhá překonávat plachost. V Egyptě se nosil jako amulet, který ochraňuje zdraví. Zahání úzkost a nespavost. Pomáhá bojovat s přejídáním, kouřením a dalšími špatnými návyky.

Velikost korálků je 6mm, guru korálek, mala je zakončena střapcem o velikosti cca 8cm. Malu Vám zabalíme do lněného sáčku, který můžete později využít k přepravě vašeho náhrdelníku např. na dovolenou nebo svoji lekci jógy.  Drahé kameny jsou přírodní materiál a každý korálek je originál. Jednotlivé kusy se mohou mírně lišit zabarvením a kresbou od fotografie. 

Japa Mala a její význam

Japa Mala, což doslova znamená "náhrdelník pro modlitbu", je tradiční pomůckou k počítání opakujících se manter při meditaci. Korálky tohoto náhrdelníku mají své kořeny v buddhismu a hinduismu. Symbolizují spojení s duchovním světem a slouží k soustředění a zklidnění mysli. 

Symbolika 108 korálků

Číslo 108 má význam ve východních tradicích, ale i v jiných náboženstvích. V hinduismu a buddhismu značí celistvost a jednotu s vesmírem.Buddhistické chrámy mají 108 schodů a  Buddhisté věří, že existuje 108 neřestí, kterými musíme projít a osvobodit se od nich, abychom dosáhli osvícení.Symbolizuje Boha, prázdnotu a nekonečnost. Údajně existuje 108 pocitů, 36 souvisejících s minulostí, 36 souvisejících se současností a 36 souvisejících s budoucností. Sanskrt má 54 písmen, přičemž každé písmeno má ženský a mužský princip – celkem tedy 108. Pojetí vědy a čísla 108 může být bráno i to, že lidské tělo se začíná přehřívat při teplotě 108°F.  Průměr Slunce je 108krát větší než průměr Země. Číslo 108 je všude okolo nás. 

Střapec, uzlíky a Guru korálek

Střapec symbolizuje tisíc okvětních lístků lotosového květu a je spojen s osvícením, měl by také odvádět špatné energie pryč. Uzlíky mezi korálky (u této maly máme místo uzlíků hematitové korálky) zlepšují meditaci a Guru korálek představuje spojení s duchovním učitelem, respektive ukončení a začátek meditace.

Více o Japa male se můžete dozvědět v našem článku na blogu.

Zpět do obchodu