Japa mala Růženín, Tygří oko magenta, Rubín v zoisitu s guru korálkem a střapcem

→ Japa mala náhrdelník Růženín - láska, empatie, Tygří oko - ochrana, síla a harmonie, Rubín v zoisitu - peníze, ochrana

→ Japa mala je dárkově zabalena ve lněném sáčku a tak si ji můžete s sebou vzít na cesty nebo na vaši lekci jógy

→ Japa mala je tradiční pomůcka k počítání opakujících se manter při meditaci či k dýchání během meditace 

Položka byla vyprodána…
Na dotaz
Kód: 12036
Značka: VEPEZ
1 490 Kč
Kategorie: JAPA MALA
Barva: Fialová, Růžová, Zelená
Materiál: Rubín v Zoisitu, Růženín, Tygří oko
Znamení: Beran, Blíženec, Býk, Lev, Panna, Rak, Střelec, Štír, Váhy
Položka byla vyprodána…

JAPA MALA S RŮŽENÍNEM, TYGŘÍM OKEM, RUBÍNEM V ZOISITU, GURU KORÁLKEM A STŘAPCEM

Japa Mala a její význam

Japa Mala, což doslova znamená "náhrdelník pro modlitbu", je tradiční pomůckou k počítání opakujících se manter při meditaci. Korálky tohoto náhrdelníku mají své kořeny v buddhismu a hinduismu. Symbolizují spojení s duchovním světem a slouží k soustředění a zklidnění mysli. 

Symbolika 108 korálků

Číslo 108 má význam ve východních tradicích, ale i v jiných náboženstvích. V hinduismu a buddhismu značí celistvost a jednotu s vesmírem.Buddhistické chrámy mají 108 schodů a  Buddhisté věří, že existuje 108 neřestí, kterými musíme projít a osvobodit se od nich, abychom dosáhli osvícení.Symbolizuje Boha, prázdnotu a nekonečnost. Údajně existuje 108 pocitů, 36 souvisejících s minulostí, 36 souvisejících se současností a 36 souvisejících s budoucností. Sanskrt má 54 písmen, přičemž každé písmeno má ženský a mužský princip – celkem tedy 108. Pojetí vědy a čísla 108 může být bráno i to, že lidské tělo se začíná přehřívat při teplotě 108°F.  Průměr Slunce je 108krát větší než průměr Země. Číslo 108 je všude okolo nás. 

Střapec, uzlíky a Guru korálek

Střapec symbolizuje tisíc okvětních lístků lotosového květu a je spojen s osvícením, měl by také odvádět špatné energie pryč. Uzlíky mezi korálky zlepšují meditaci a Guru korálek představuje spojení s duchovním učitelem, respektive ukončení a začátek meditace.

RŮŽENÍN: láska, empatie

Růženín je kámen lásky. Otevírá srdce a pomáhá projevovat city. Podporuje empatii, citlivost, mírnost a něžnost. Pomáhá navazovat vztahy a podněcuje vnímavost vůči ostatním i sobě samému. Jako uklidňující kámen působí při úzkostech, traumatech a smutku. Napomáhá pokojnému spánku. Přináší inspiraci a posiluje fantazii a tvůrčí sílu.

Japa Mala s růženínem, guru korálkem a střapcem je nejen krásným šperkem, ale i duchovním nástrojem pro soustředění a spojení s vyšším vědomím. Kromě toho dodává vašemu životu sílu a odvahu.

TYGŘÍ OKO: Ochrana, síla, harmonie

Tygří oko přináší aktivní pohled na život, posiluje vůli, koncentraci a chrání před nebezpečím. Podporuje vlastní potřeby i potřeby ostatních, rozhodování a dosahování cílů. Dodává odvahu a chrání před různými formami nebezpečí.

RUBÍN V ZOISITU: peníze, ochrana

Rubín byl používán již ve starověku jako ochranný amulet proti jedu, moru, zlým myšlenkám a zlým duchům, měl udržovat zdraví a povzbuzovat mysl. Rubín je po staletí považován za kámen bohatství i ochrany. Věří se, že jeho sytě rudá barva podněcuje touhu po životě  a sexuální aktivitu. Zoisit přináší povzbuzení, uvolňuje dávné vzpomínky a pomáhá nám se s nimi vypořádat. Pomáhá nám překonat sebedestruktivní sklony a a inspiruje nás k tomu, abychom vzali život do vlastních rukou.

Velikost korálků je 6mm, guru korálek, mala je zakončena střapcem. Malu Vám zabalíme do lněného sáčku, který můžete později využít k přepravě vašeho náhrdelníku např. na dovolenou nebo svoji lekci jógy.  Drahé kameny jsou přírodní materiál a každý korálek je originál. Jednotlivé kusy se mohou mírně lišit zabarvením a kresbou od fotografie. 

Zpět do obchodu